esmaspäev, 27. oktoober 2014

Roosna-Alliku noortekeskus ja vallaraamatukogu korraldasid ühise luulekonkursi teemal "Sügis"

Koolivaheajal tähistas Roosna-Alliku vallaraamatukogu oma 130. sünnipäeva. Selle raames korraldasime koos raamatukoguga koostöös luulekonkursi teemal "Sügis". Luulekonkursile esitati 8 luuletust. Reedel, 24. oktoobril, kogunesid noored raamatukokku teeõhtule, kus tunnustati kõiki luulekonkursil osalejaid ning tehti veel nii mõndagi põnevat.

Teeõhtu algas Roosna-Alliku vallaraamatukogu direktori Viktoria Saarsalu  poolt raamatukoguhoidja ameti tutvustamisega. Nii mõnigi noor arvas, et tema töö seisneb ainult laua taga istumises ja raamatute laenutamises. Selgus aga, et teha on veel palju muud. Noored esitasid väga palju asjalikke küsimusi ning avardasid seeläbi oma silmaringi.

Viktoria Saarsalu tutvustamas raamatukoguhoidja ametit

Järgmisena esitasid kõik luulekonkursil osalejad oma loodud luuletusi teeõhtul osalejatele. Viktoria sõnul olid kõik luulekonkursil osalejad väga tublid ning on hea tõdeda, et noori huvitab omaloominguga tegelemine. Luulekonkursil osalesid Piret Ranne, Grete Toomemägi, Kristiina Kaljurand, Birko-Maari Palusalu, Rebeka Siirand, Kirke-Carol Promm, Sandra Arumägi ning Gertu Liidemann. Eripreemiatega märgiti ära Pireti, Grete, Kristiina ning Birko-Maari tööd. Kõiki luulekonkursil osalejaid autasustati meenega.

 Gertu esitamas oma luuletust nimega "Sügis on ilus aeg"

Raamatukogus toimunud teeõhtu tähtsündmuseks oli kindlasti selle territooriumil toimunud aaretejaht, milles kõik noored innukalt osalesid ja mõistatuste lahendamiseks koostööd tegid. Aare leiti üles ja nende meeldivaks üllatuseks oli sinna peidetud müntide asemel hoopis šokolaadikommid, mis teeõhtu juurde kulusid marjaks ära. Järgnevalt tegi igaüks endale teed. Üheskoos söödi šokolaadi ning küpsiseid ning arvati ära erinevaid mõistatusi. Õhtupoolik raamatukogus oli põnev. Soovime omalt poolt Roosna-Alliku vallaraamatukogu tänada hea koostöö eest ning loodame peagi raamatukogus uuesti kohtuda.

Luulekonkursile esitatud luuletustest valmib pisike luulekogu, mida saab lugeda Roosna-Alliku Noortekeskuses ning Roosna-Alliku vallaraamatukogus!

Õhtupooliku lõpetas mõnus teeõhtu

Suur aitäh kõigile luulekonkursil ning noorte teeõhtul osalejatele!

Sügis ...

Sügis kirju, 
kena vilju,
siilikesed korjavad seeni.

Palju lehti,
värvilisi nähti,
siilikene metsas jalutab.

Birko-Maari Palusalu
2. klass


Rohkem pilte sündmusest saab näha siit: 


Kommentaare ei ole:

Postita kommentaar